Afganistan 1979-1989
News Search:
Home · Artykuły · Forum · Download · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj04 Lipiec 2020 18:41
Rozdzielczośc ekranu
Strona jest dostosowana do rozdzielczości ekranu 1366x768 dla przeglądarki Mozilla Firefox.
Aby zwiększyć lub zmniejszyć czasowo rozdzielczość Twojego ekranu, przy wciśniętym prawym ctrl przekręć rolką myszki i dobierz odpowiednią dla siebie rozdzielczość.
Afganistan 1979-1989
Artykuły: Armia Radziecka i Flota 1946-1991 (umundurowanie)
Pokrowiec wz. 1955 na małą łopatkę piechoty
 pokrowiec-wz.1955 Radziecki brezentowy pokrowiec wz. 1955 na małą łopatkę piechoty- obok ładownicy na granaty i ładownicy na magazynki to nieodzowny element wyposażenia radzieckiego żołnierza od lat 60-tych do dzisiaj.
Rodzaje, odmiany i kilka wersji kolorystycznych pokrowców jakie istniały i nadal są używane przedstawiam w niniejszym artykule.Ładownica na granaty wz. 1955
 ładownica-wz.1955 Radziecka ładownica parciana wz. 1955 - nieodzowny element wyposażenia radzieckiego żołnierza od lat 60-tych do dzisiaj.
Rodzaje, przeznaczenie i sposoby troczenia w poszczególnych regulaminach mundurowych XX wieku.
Manierki, menażki, czyli wojna od kuchni.
 Manierki, menażki, czyli wojna od kuchni okres sowieckiej interwencji w Afganistanie Każdy żołnierz, nie tylko Armii Radzieckiej, musi jeść i pic. Można oczywiście jeść palcami i z ziemi a wodę chłeptać z jeziora, ale pewien postęp cywilizacyjny od epoki kamiennej jednak nastąpił i nawet na wojnie, w błocie, brudzie i pyle minimum ludzkich warunków spożywania posiłków należy zapewnić. Takim minimum jest ekwipunek przeznaczony do jedzenia i picia w Warkach linii czyli manierka, menażka i niezbędnik.


Stopnie wojskowe Armii Radzieckiej i Floty - 1969-1991
Stopnie wojskowe Armii Radzieckiej i Floty - 1969-1991 Każdy żołnierz, marynarz, oficer ma swoje miejsce w hierarchii wojskowej. Obrazem zajmowanego w niej miejsca, a nieraz także stanowiska służbowego jest stopień wojskowy. Tak jest w każdej armii, w Armii Radzieckiej także tak było. Graficzne przedstawienie wojskowych stopni w Siłach Zbrojnych i Marynarce przedstawiam poniżej.


Torba medyczno-sanitarna (kompletowanie wz. 1980)
 Torba medyczno-sanitarna (kompletowanie wz. 1980) Torbę medyczną - wydaje się każdemu strzelcowi-sanitariuszowi, sanitariuszowi i sanitariuszowi-kierowcy, torbę instruktora sanitarnego- każdemu instruktorowi sanitarnemu .Środki odkażania bakteriologicznego wody
Środki odkażania bakteriologicznego wody Środki odkażania bakteriologicznego wody to zestaw środków chemicznych pozwalających oczyścić skażona biologicznie wodę i uczynnić ją zdatna do picia.Indywidualny pakiet przeciwchemiczny (ИПП-8)
Indywidualny pakiet przeciwchemiczny (ИПП-8) Pakiet IPP-8 przeznaczony jest do świadczenia pierwszej pomocy na zasadzie samopomocy jak i pomocy wzajemnej przy skażeniu skroplonymi substancjami trującymi.
Sterylny opatrunek indywidualny (ППИ-1)
 Sterylny opatrunek indywidualny (ППИ-1) Sterylny opatrunek indywidualny jest przeznaczony do świadczenia pomocy wzajemnej jak i samopomocy w przypadku zranienia. Opatrunek składa się z bandaża i dwu poduszek z gazy wypełnionych watą. Jedna z poduszek jest na stałe przymocowana do bandaża, drugą można przesuwać po bandażu.


Apteczka indywidualna AI
Apteczka indywidualna AI Apteczka indywidualna AI to jeden z kilku wykorzystywanych przez żołnierza Armii Radzieckiej medycznych środków ochronnych przeznaczonych do świadczenia pomocy i samopomocy przy zranieniach, oparzeniach, szkodliwym napromieniowaniu jak i również do profilaktyki przed chorobami zakaźnymi. Cześć pierwszaz serii artykułów o medycznym zabezpieczeniu działań bojowych.


„MEDALION ŚMIERCI” HISTORIA ROSYJSKICH I SOWIECKICH NIEŚMIERTELNIKÓW
 „MEDALION ŚMIERCI”  HISTORIA ROSYJSKICH I SOWIECKICH NIEŚMIERTELNIKÓW Głównie dzięki nieśmiertelnikom nie rozrastają się listy zaginionych bez wieści a rodziny poległych, zgodnie z międzynarodowym prawem, mogą domagać się pomocy materialnej od państwa, mają prawo do zwłok poległego a w przypadku nie możności ich dostarczenia rodzinie, wskazania miejsca ich pochówku.


"NUMER BOJOWY" - ZNAK IDENTYFIKACYJNY MARYNARZA WMF
 NUMER BOJOWY Bojowy numer nosi każdy marynarz od miczmana w dół, na białej tasiemce przyszyty nad kieszenią napierśną bluzy od munduru roboczego jak i od munduru tropikalnego. Cyfry i litery mają być koloru czarnego o wielkości 30 mm.
Znajomi i partnerzy
Explosive.pl
us.mil.pl - Wojsko Rosyjskie i ZSRR
rekonstrukcje
strefa militarna
strefa militarna
SRH Siewiernaja
GRH Morpiech
Marskoj piechaciniec- morski piechur
stop_niewypałom
rsva
gazeta afganiec
stowarzyszenie saperów polskich
ghostteam.pl
71BPP

Welcome :)


Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie* Zarejestruj się!
* Zapomniane hasło?
Ostatnio dodane artykuły

NSP-N
NSP-D
Apteczka wz. 85
Apteczka AD
Afganistan a lewica.
Karbowiak o wojnie...
Służymy w morskiej...
Lotnictwo śmigłowco...
Afgańscy "trębacze"...
Pokłosie...
"Szturmowcy" z KGB
"Czarne tulipany"..
Renat Szafikow..
Narada w sztabie...
Łupy zwiadowców...
Mudżahedińscy jeńcy...
Afganistan 1979-1989...
Przekazanie strażnicy...

Kalendarium wojny


Afganistan - 1979
Afganistan - 1980
Afganistan - 1981
Afganistan - 1982
Afganistan - 1983
Afganistan - 1984
Afganistan - 1985
Afganistan - 1986
Afganistan - 1987
Afganistan - 1988
Afganistan - 1989

GRH "Morpiech"

GRH MORPIECH
Морская Пехота
СССР 1963-1991Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 39
Nieaktywowany Użytkownik: 1420
Najnowszy Użytkownik: evg_krivec
FORUM

 Afgancy.fora.pl, Afganistan, Morska Piechota, soviet naval infantry

Afganistan 1979-1989 na YouTube

Jesteśmy także na:Translator


Archiwum strony

 Afganistan, Afghanistan,archiwum